LAHE KOOLIPÄEV 2012

 

9.00-9.30      SAABUMINE RAHVUSOOPERISSE ESTONIA

 

9.30-10.00    KOHVIPAUS

Hing toitub rõõmudest. – aforism

 

10.00              I OSA HAARAME HÄRJAL SARVIST!

Ära ütle, et sul ei ole aega. Sulle on antud täpselt sama palju tunde päeva kohta kui Helen Kellerile, Pasteurile, Michelangelole, Ema Teresale, Leonardo da Vincile, Thomas Jeffersonile ja Albert Einsteinile.

- H. Jackson Brown, Jr., Ameerika kirjanik

Andy Valvur – maailmarändajast naerutaja

Andy ei ole elus teinud valikut lihtsate asjade kasuks. Samuti ei valinud ta ametit, mille üle oleks ta vanemad ehk rõõmsamad olnud. Ta on

koomik. Ja otsus seista vanemate ootustele vastu, ei tule kellegi jaoks lihtsalt. Sest meile antud aega saame ainult me ise õigesti kulutada.

Allar Jõks – maapoisist tippadvokaadiks

Sugugi mitte kõik Eesti edukad inimesed ei tule suurte linnade eliitkoolidest. Otse vastupidi! Allar on suurepärane näide, kuidas väikeses kohas kasvades võib lõpuks jõuda ka suure tulevikuni.

Jaanus Rohumaa – hullude ideede elluviija

Ta ei mõtle kunagi päris nii nagu ette võiks aimata. Ta teod algavad väikestest sammudest ja viivad alati suurte tegudeni. Ta paneb kaasa mõtlema, avastama, uudistama, kahtlema, veenduma ja vallutama.

 

12.00 LÕUNA

Parem suutäis soolast kui maotäis magedat. - Eesti vanasõna

 

13.00 II OSA

Iga päev on lehekülg sinu eluloos. - Araabia vanasõna

Karin Sepp – loomapidajast ettevõtja

Ta võib ju tõesti hommikul kell viis ärgata, et lauta lehmasid kontrollima minna. Kuid kell üheksa on ta juba linnas ajamas äriasju, lõunaks haub ta valmis uue maailmavallutusplaani ja õhtusöögiks naudib ta elu oma pöörases loomaias. Hilistundidel kirjutab ta veel paar projektigi valmis. Karin paneb aja enda kasuks töötama ja ei oota saatuselt ühtki teenet.

Mart Sander – tähesäras supleja

Teater, muusika, kunst, keeled, mood…nii palju andeid on pandud ühte patta! Ja kõike seda keetes saab ühe õige toitva roa. Seda, kuidas andeid maksimaalselt ära kasutada, oskab Mart suurepäraselt. Ja veidi enamgi.

 

14.30 KOHVIPAUS

Mida tühjem kõht, seda magusam leib. – Eesti vanasõna

 

15.00 III OSA

 

Parim osa tuleviku juures on see, et see jõuab meieni üks päev korraga. - Abraham Lincoln

Risto Joost – muusikaga maailma

Juhtida kümneid inimesi, esineda tuhandete ees. See ei ole lihtne ei ärimehe ega dirigendi jaoks. Risto lendab ühel nädal Amsterdami, teisel juba Aasiasse. Seda ametis, mida tihti peavad palju vanemad inimesed. Tema karjäär on aga juba jõudnud kaugemale, kui temaealistele tavaks.

Tõnis Mägi – hingesõnumite kandja

Tema laulud on sügavad. Ja tunded, mida need laulud tekitavad, on iga eestlase südamesopis. Tõnis astub avalikkuse ette harva. Seda enam ootame ainulaadset võimalust vestelda temaga pikalt ja rahulikult. Aega meil on.

Hea Eeskuju

Üks noor on teinud palju rohkem kui temalt oodatud. Ta on mõelnud ka teistele ja teinud paremaks koha, kus ta elab. Tema sõpradel on au teda tunda ja rõõm temaga koos midagi korda saata. Ta hoolib oma kodumaast ja väärtustab seda imelist paika. See ongi meie Hea Eeskuju. Temale tahamegi öelda “aitäh”. Teha suure kummarduse ja tunda uhkust.

 

17.00 AEG ASJAD KOKKU PAKKIDA

Mul on tunne, et kogu minu elu juhtus minuga ühe päeva jooksul. - Richard Brautigan, kirjanik

Asume koduteele. Bussid väljuvad ikka Estonia eest ja viivad Su täpselt sinna, kust Sind hommikul peale võeti. Või siis rongi peale.